Auto na abonament – jak to działa?

 

Czy można mieć samochód na abonament? Dzisiaj tak! Zobacz, na czym polega taka usługa, dla kogo jest ona polecana i z jakimi kosztami jest związana. Artykuł został napisany w współpracy z bibby financial services.

Na czym polega abonament samochodowy?

Usługa jak abonament samochodowy jest rodzajem usługi najmu, która realizowana jest przez wypożyczalnie samochodowe. Auto na abonament jak to działa?

Abonament samochodowy jest wynajem długoterminowym samochodu, który najczęściej trwa od 1 roku do 5 lat. Podpisujący umowy najmu najemca otrzymuje do dyspozycji pojazd i płaci za niego tzw. opłatę startową oraz comiesięczną ratę.

W ramach abonamentu można uzyskać dostęp do wielu typów pojazdów – ekonomicznych i kompaktowych aut miejskich, większych samochodów typu sedan lub kombi, a także do samochodów dostawczych pomocnych w prowadzeniu biznesu.

Atutem abonamentu na samochód jest wygoda, ponieważ w tym przypadku pojazd przekazywany jest już jako ubezpieczony, po przeglądach, a likwidacją powstałych szkód zajmuje się wypożyczalnia. To powoduje, że usługa ta wzbudza dzisiaj coraz większe zainteresowanie.

Auto w abonamencie – dla kogo będzie najlepsze?

Abonament samochodowy w formie długoterminowego wynajmu przeznaczony jest dla każdej zainteresowanej osoby, która jest wypłacalna. Z usług mogą korzystać przedsiębiorcy oraz osoby prywatne.

Abonament samochodowy będzie bardzo dobrym wyborem dla osób, które:
– Poszukują sposobu na optymalizację kosztów – abonament nie wymaga ponoszenia znacznych wydatków, ponieważ trzeba tylko wnieść opłatę startową, a następnie regularnie opłacać abonament w formie rat. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą „wrzucić w koszty” wydatki dotyczące najmu, w tym czynsz, VAT, koszty eksploatacyjne.
– Chcą często zmieniać samochód na nowy – dzięki niej można nawet co rok jeździć nowoczesnym autem dopasowanym do swoich potrzeb. Warto przy tym zaznaczyć, że istnieje też możliwość odkupienia pojazdu po zakończeniu okresu najmu.
– Doceniają komfort – nie trzeba wtedy samodzielnie zajmować się formalnościami czy likwidacją szkód, ponieważ wszystkie działania tego typu prowadzi wypożyczalnia.
– Szukają alternatywy dla leasingu – Auto na abonament czy leasing – na co warto się zdecydować? Abonament jest wygodniejszą opcją, a przy tym jego koszty są zwykle podobne do raty leasingowej.
– Nie pokonują bardzo długich tras – warto pamiętać, że w ramach abonamentu często pojawia się roczny limit kilometrów, na przykład 30 000 kilometrów.

Ile kosztuje samochód w abonamencie?

Koszty związane z wynajmem długoterminowym samochodu są powiązane z wieloma czynnikami. Decydują o nich przede wszystkim wybrany pojazd, wysokość opłaty startowej, a także ewentualne opłaty dodatkowe.

Miesięczne koszty najmu samochodu rozpoczynają się już od około 1500 złotych netto. Dokładne informacje o wydatkach oraz warunkach najmu można uzyskać bezpośrednio na stronach internetowych i w placówkach wypożyczalni samochodowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *