Czy hybryda to dobry wybór do miasta?

Samochody hybrydowe zyskują większą popularność. Coraz częściej można je spotkać na polskich ulicach. Postanowiliśmy sprawdzić, czy warto wybrać taki samochód do jazdy po miejskich uliczkach.

Jak działa samochód hybrydowy?

Jak sama nazwa wskazuje samochód hybrydowy to taki, który łączy w sobie różne elementy. Mówiąc konkretniej, chodzi tutaj o silnik, a nawet silniki. Tego typu auto jest wyposażone najczęściej w dwie jednostki napędowe. Jedna z nich to silnik elektryczny, który może być wykorzystywany na różne sposoby, w zależności od rodzaju auta, natomiast druga jednostka napędowa jest spalinowa.

Jakie są rodzaje samochodów hybrydowych?

Samochody hybrydowe różnią się od siebie. Można wyróżnić trzy główne typy. Pierwszy z nich to tak zwana miękka hybryda. Jest to samochód, który jest wyposażony w mały silnik elektryczny, który odpowiada za sam rozruch silnika oraz za zasilanie urządzeń pokładowych. Dzięki temu możliwa jest oszczędność paliwa, producenci podają, że jest to około 0,2-0,3 litra na 100 km. Drugi typ to hybryda pełna. W tym wypadku silnik elektryczny jest większy i umożliwia podróżowanie przy niskiej prędkości na krótkich odcinkach. Zarówno pierwszy, jak i długi rodzaj jest zasilany za pomocą akumulatora, który gromadzi energię z pracy silnika spalinowego.

Trzeci typ samochodów to hybryda plug-in. W tym przypadku akumulator, który napędza silnik elektryczny, jest zdecydowanie większy i można go zasilać za pomocą prądu z gniazdka. Dzięki temu możliwe jest podróżowanie bez używania spalinowej jednostki napędowej nawet na dystansie kilkudziesięciu kilometrów. Tego typu rozwiązanie jest stosunkowo najmłodsze. Najczęściej wykorzystywana jest pełna hybryda. Dużą popularnością cieszą się tzw. miękkie – to wynika z ich niskiej ceny w porównaniu do pozostałych aut z silnikami elektrycznymi. Jeśli jednak brakuje ci pieniędzy na zakup nowego auta, to przyda Ci się pożyczka online.

Hybryda w mieście – czy warto?

Auto hybrydowe to zdecydowanie dobry wybór, jeśli szukasz samochodu do podróżowania po mieście. Nie należy się bać wyższych cen hybryd w porównaniu do aut spalinowych. Dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego zużycie paliwa jest mniejsze – a to dodatkowa oszczędność. Z tego powodu inwestycja powinna szybko się zwrócić. Jeśli nie masz środków, żeby dopłacić za auto hybrydowe, to sprawdź jakie możliwości oferuje pożyczka online. Ponadto, tego typu auta emitują mniej spalin, co zdecydowanie korzystnie wpływa na jakość powietrza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *