Ekspres na stację paliw. Jak serwować wyśmienitą kawę w drodze?

Kawa to jeden z ulubionych napojów kierowców. Dodaje energii, zmniejsza zmęczenie i do tego ma wyśmienity smak. Właśnie dlatego niemalże każda stacja paliw wyposażona jest dzisiaj w ekspres kawowy. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry ekspres przeznaczony do użytku na stacji!

Kawa na stacji paliw – jak ją przyrządzać?

Na stacji benzynowej kawę można przyrządzać na dwa główne sposoby – może przygotowywać ją pracownik lub też sam klient.

W przypadku wielu stacji, na przykład z sieci Orlen, klienci mogą samodzielnie parzyć kawę. Wtedy duże znaczenie ma prosta obsługa ekspresu, by przygotowanie z nim napoju nie było skomplikowane. Wobec tego ekspresy na stacji paliw wyposażane są wtedy w duże, kolorowe, czytelne wyświetlacze albo w przyciski z oznaczeniem napojów w menu do wyboru.

Jak wybrać ekspres na stację paliw?

Najczęściej użytkowane ekspresy na stacji paliw to ekspresy automatyczne ciśnieniowe. To rodzaj urządzeń, które zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie uprościć przyrządzanie kawy.

Automatyczne ekspresy mają już wbudowane młynki do mielenia kawy oraz wyposażone są w systemy mleczne, które spieniają mleko i następnie dodają je do naparu.

Czym powinien cechować się ekspres na stację paliw?

Wybierając najlepszy ekspres na stację paliw, należy przede wszystkim skupić się na modelach, które są przeznaczone do użytku profesjonalnego, na przykład jak automatyczne ekspresy Franke, które często spotykane są w tych miejscach.

Profesjonalny ekspres powinien zaoferować:
– szeroki wybór napojów, także z możliwością zmiany ich parametrów
– wysoką wydajność, by przyrządzać dużą ilość napoju dziennie
– intuicyjną obsługę, która powoduje, że jest prosty w użytkowaniu
– duże pojemniki na wodę, kawę, mleko, by nie trzeba było ich często uzupełniać
– możliwość podłączenia do sieci wodociągowej, by bezpośrednio z niej czerpać wodę
– programy pozwalające na czyszczenie, odkamienianie ekspresu

Warto więc zainwestować w dobry samoobsługowy ekspres do kawy na stację paliw – dzięki niemu klienci mogą odwiedzać ją częściej!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *