Jaka kurtka motocyklowa: skórzana, czy tekstylna?

Przed rozpoczęciem jazdy na motocyklu należy się dobrze przygotować. I nie chodzi tu tylko o znajomość przepisów i pojazdu, którym będziemy kierować. Chodzi o odpowiedni ekwipunek. Czy kurtka jest ważnym elementem takiego ekwipunku? Zdecydowanie tak, chociaż nie o względy estetyczne chodzi. Chodzi o wygodę i funkcjonalność. Bez tych dwóch elementów jazda na motocyklu nie będzie ani komfortowa, ani przyjemna.

Jaka kurtka motocyklowa?

Kurtka motocyklowa jest ważna. Ale ważny jest również rodzaj kurtki. A jej rodzaj dobieramy do stylu jazdy, długości trasy i rodzaju maszyny. Bo inaczej wygląda jazda ma skuterze, a inaczej na motocyklu o dużej mocy.

Kurtka skórzana

Kurtka skórzana wygląda drapieżnie i bardzo motocyklowo. Oczywiście mówimy o kurtce dedykowanej do jazdy motocyklem. Tylko taka kurtka gwarantuje bezpieczną jazdę inne możemy znaleźć na wyprzedaż kurtki damskie i męskie. Ochraniacze na łokciach, plecach, ramionach zapewnią większe bezpieczeństwo, ale pamiętajmy, by posiadały odpowiednie certyfikaty. Dodatkowe kieszenie przydadzą się na ważne rzeczy, na przykład klucze lub portfel. Czy frędzle, ćwieki, przeszycia i inne ozdoby są potrzebne do jazdy motocyklem? Jeśli nie przeszkadzają w jeździe to czemu nie? Na pewno sprawią, że nasza kurtka będzie bardziej niepowtarzalna, co może być ważne szczególnie dla płci pięknej.

Kurtka tekstylna

Kurtka tekstylna ma ogromną zaletę, której nie ma kurtka skórzana. Jest wodoodporna, chroni przed deszczem, przed wiatrem i jest “oddychająca”. W dodatku szybko wysycha. Jest więc idealna na dni deszczowe i dni upalne. Wiele kurtek tekstylnych ma wszyte odblaski, co jest dodatkowym zabezpieczeniem dla kierowcy motocykla. Jakie ma jeszcze zalety kurtka motocyklowa wykonana z materiału? Można ją złożyć i schować. I wyjąć w razie potrzeby. Warto zwrócić uwagę, by miała dodatkowe wzmocnienie i chroniła kierowcę w czasie upadku.

Zdaje się, że kurtka motocyklowa, zaraz po kasku, to niezwykle ważny element wyposażenia każdego motocyklisty. Dobrze, by kupić ją wraz ze spodniami, tak by tworzyła dobrze dopasowany zestaw. I dobrze jest ją przymierzyć przed zakupem. Bo najważniejsza jest wygoda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *