Trzy wskazówki, które usuwają rosę z samochodu.

Rosa na wewnętrznej stronie szyb samochodowych jest irytująca i niebezpieczna. Problem może być spowodowany nieprawidłowym naciśnięciem jednego przycisku.

Deszczowa pogoda lub zimno może powodować rosę na wewnętrznej stronie szyb samochodowych. Na szczęście istnieją łatwe sposoby na pozbycie się tego problemu. Oto nasze najprostsze wskazówki, które pomogą Ci pozbyć się rosy z samochodu.

Nie zawracaj powietrza.

Na desce rozdzielczej twojego samochodu znajduje się mały przycisk, który umożliwia odzyskanie powietrza w kabinie pasażerskiej. Używając tego przycisku, w mroźny zimowy poranek szybciej ogrzejesz się w kabinie. Następnie odcina się dopływ zimnego powietrza z zewnątrz samochodu.
Podczas jazdy w tunelu z zanieczyszczonym powietrzem lub jazdy za ciężkim pojazdem, który emituje dużo nieoczyszczonych spalin, recyrkulacja powietrza zapewni stałą dobrą jakość powietrza w kabinie.

Sprawdź przycisk.

Przycisk jest mały i łatwy do zdobycia, nawet jeśli nie jesteś tego świadomy. Poza tym wiele osób nie wie, do czego służy.
Gdy powietrze recyrkuluje się, wilgoć od pasażerów ani śnieg, który stopił się na dywanikach, nie zostanie uwolniona. Wilgotne powietrze pozostaje w samochodzie. A potem zwykle zajmuje tylko kilka minut, zanim szyby zaczną zaparowywać.
Dlatego należy sprawdzić, czy mały przycisk nie jest włączony i raczej wyłączyć recyrkulację. Następnie wchodzi świeże powietrze i wypuszczane jest „stare” powietrze. Często wystarczy kilka minut, aby szyby znów były wolne od rosy.

Użyj gazety.

Problem rosy może być również spowodowany kilkoma innymi przyczynami: O tej porze roku, kiedy temperatury często są bliskie zera, przyciągamy do samochodu wilgotny śnieg lub wodę. Topiący się śnieg lub woda z deszczowych dni często wciąga w dywaniki samochodowe. Również tutaj rozwiązanie jest proste i tanie: umieść pod dywanikami solidną warstwę gazet, wchłonie ona wilgoć. Pamiętaj tylko o okresowej zmianie ich na świeże.

Wyczyść.

Kolejnym niezbędnym środkiem jest upewnienie się, że szyby w środku są czyste. Tutaj zawsze jest cienka i prawie niewidoczna warstwa kurzu i brudu, która łatwo łapie wilgoć. Zaleca się umycie wnętrza okien letnią wodą z dodatkiem amoniaku. Działa cuda zarówno w przypadku tworzenia się rosy, jak i lodu, gdy stopień spada poniżej zera. Dodatkowo znacznie poprawia widoczność przez okna.

Sprawdź bagażnik.

Czasami problemy z rosą mogą wynikać z zablokowania kanałów wentylacyjnych z kabiny pasażerskiej. W wielu samochodach wentylacja w bagażniku znajduje się po bokach skierowanych w stronę tylnych błotników. Sprawdź, czy żaden bagaż ani inne przedmioty nie blokują kanałów wentylacyjnych. Innymi słowy: niewiele potrzeba, aby rozwiązać problem rosy w kabinie. Najgorszym rozwiązaniem jest ręczne pocieranie. Pozostawia to warstwę tłuszczu, która wygląda coraz gorzej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *